نماهای بیشتر

فرش مشکات بادمجانی ۱۲۰۰ شانه - تراکم ۳۶۰۰

برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

0 هزار تومان

دسترسی:ناموجود

Details:

فرش ماشینی مشکات بادمجانی متعلق به کلکسیون سیمرغ از مجموعه محصولات قالی سه میلیون شرکت فرش پاتریس است. در تولید این فرش ۱۲۰۰ شانه، تراکم ۳۶۰۰ از ۸ رنگ استفاده شده است و این فرش زیبا در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود. نوع بافت طرح مشکات بادمجانی همانند دیگر طرح‌های مجموعه محصولات قالی سه میلیون از ظرافت خاصی برخوردار است و فرش مشکات بادمجانی از ریزبافت‌ترین فرش‌های جهان به شمار می‌رود. در نخ خاب این محصول از الیاف اکریلیک شرکت درالون کشور آلمان استفاده شده است. این نوع الیاف باعث شفافیت و ماندگاری رنگ شده و سازگاری بالایی با محیط ‌زیست دارد. از طرفی دیگر در پود فرش مشکات بادمجانی از الیاف پنبه استفاده شده که باعث قوام و حفظ فرن فرش می‌شود.

جزییات

کلکسیون سیمرغ، فرش مشکات بادمجانی

 

مشکات بادمجانی فرشی ۱۲۰۰ شانه و ریزبافت از کلکسیون سیمرغ شرکت فرش پاتریس و نمونه‌ای از محصولات قالی سه میلیون این شرکت است. این فرش ماشینی زیبا در آتلیه اختصاصی فرش پاتریس طراحی شده و نقشه آن ثبت‌شده است. فرش‌های مجموعه محصولات قالی سه میلیون، فرش‌هایی با کیفیت جهانی هستند که در تولید آن‌ها از مرغوب‌ترین الیاف مصنوعی و طبیعی استفاده شده است. فرش‌های ۱۲۰۰ شانه این مجموعه نوع بافتی بی‌نظیر دارند و از آن‌ها به‌عنوان ریزبافت‌ترین فرش‌های جهان یاد می‌شود. نخ خاب این فرش‌ها از جنس الیاف اکریلیک درالون است. الیاف اکریلیک درالون آلمان علاوه بر کیفیت بالا، متناسب با محیط زیست طراحی شده است. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با فرش‌های مجموعه قالی سه میلیون استفاده از الیاف طبیعی پنبه در پود این فرش‌ها است.

 

 

محصولات قالی سه میلیون پاتریس، ریزبافت‌ترین فرش جهان

 

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های فرش‌های مجموعه محصولات قالی سه میلیون شرکت فرش پاتریس ریزبافت بودن این فرش‌ها است. هرچه شانه فرش یا به عبارتی تعداد گره رنگ در یک متر عرض فرش بیشتر باشد، فرش به اصطلاح ریزبافت‌تر است. فرش‌های شانه بالا را ریزبافت می‌گویند. مشکات بادمجانی فرشی ۱۲۰۰ شانه بوده و به عنوان یکی از محصولات قالی سه میلیون پاتریس در زمره ریزبافت‌ترین فرش‌های جهان قرار می‌گیرد. ریزبافت بودن یک فرش به معنای ظرافت و دقت به‌کاررفته بیشتر در طراحی و تولید آن فرش است. هرچه ظرافت طرح بیشتر باشد جلوه و زیبایی طرح بیشتر می‌شود علاوه بر اینکه نقش فرش هم شلوغ‌تر می‌شود. فرش ریزبافتی چون فرش مشکات بادمجانی علاوه بر زیبایی بیشتر پرزدهی بسیار کمی هم دارد.

 

اکریلیک درالون آلمان، سازگار با محیط زیست

 

جنس نخ خاب یک فرش تا حد زیادی میزان کیفیت آن فرش را معین می‌کند، بنابراین استفاده از الیاف مناسب در نخ خاب فرش یک امر ضروری است. شرکت فرش پاتریس در تولید فرش‌های ریزبافتی همچون مشکات بادمجانی از الیاف مرغوب اکریلیک درالون آلمان استفاده کرده است. اکریلیک پاخور (برگشت‌پذیری) بالایی دارد، گرما را حفظ می‌کند، در برابر فشار بالا مقاوم است و جذب رطوبت آن نیز بسیار اندک است. الیاف اکریلیک شرکت درالون آلمان علاوه بر این ویژگی‌ها، متناسب با محیط‌زیست طراحی‌شده است. این بدان معناست که الیاف این شرکت جذب رطوبت و میزان تولید دی‌اکسید کربن کم‌تری حتی از میانگین جهانی صنعت نساجی دارد.

 

نخ هیت‌ست شده، پرزدهی کم‌تر

 

علاوه بر تمامی ویژگی‌های ذکر شده، دو چیز جنس نخ خاب فرش‌های ریزبافت پاتریس را متمایز می‌کنند. یکی اینکه شرکت فرش پاتریس در تولید فرش‌های ریزبافت خود از حدود ۷۰ سایه رنگی اکریلیک مختلف استفاده می‌کند و همین باعث به وجود آمدن تنوع رنگی فوق‌العاده میان محصولات این شرکت شده است. دوم اینکه نخ‌های خاب این فرش‌ها نخ‌های هیت‌ست شده هستند. هیت‌ست شدن فرایندی است که طی آن نخ بعد از ریسیده شدن تحت دما و بخار تثبیت می‌شود. این فرایند باعث ارتقای کیفیت نخ و کاهش چشمگیر پرزدهی فرش می‌شود. همچنین حالت دانه اناری این نخ‌ها انسجام بیشتری به فرش بخشیده و باعث حالت شکیل‌تر آن شده است.

اطلاعات اضافی

رنگ زمینه بادمجانی
شانه ۱۲۰۰
تعداد رنگ ۸
تراکم ۳۶۰۰
نوع بافت ریزبافت ترین فرش جهان
کلکسیون محصول قالی سه میلیون - کلکسیون سیمرغ
جنس اکریلیک

برچسب‌های محصول

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

نظرات

نظر خودتان را بنویسید

شما نظر می دهید: فرش مشکات بادمجانی ۱۲۰۰ شانه - تراکم ۳۶۰۰